Als je denkt aan Deventer, denk je misschien niet direct aan Topicus. Toch speelt dit snelgroeiende IT-bedrijf een steeds prominentere rol in de stad. Met de plannen voor een eigen campus tegenover het station, wordt Topicus niet alleen een dominante aanwezigheid in de binnenstad, maar ook een veelzijdige hub voor werken, leren en wonen.
Topicus is meer dan alleen een IT-bedrijf. De software die zij ontwikkelen, raakt diverse aspecten van ons leven. Van het digitale spreekuur bij de huisarts tot hulp bij schoolopdrachten, Topicus staat achter de schermen. Met applicaties in de financiële sector, onderwijs en zelfs in de zorg, zoals bij de screening van borst- en darmkanker, is Topicus een stille kracht in verschillende sectoren.
Met 1500 medewerkers, waarvan 800 in Deventer, is Topicus de grootste werkgever in de commerciële sector van de stad geworden. Het bedrijf trekt vooral jong talent aan, met een gemiddelde leeftijd van 35 jaar. De combinatie van werken en leven op de geplande campus zal de aantrekkingskracht op nieuw talent alleen maar vergroten. Deze campus zal niet alleen ruimte bieden voor werkplekken, maar ook voor woningen, opleidingsfaciliteiten en ontspanningsruimtes.
Terwijl de plannen voor de nieuwe campus steeds concreter worden, rijzen ook vragen en bezwaren. Zal Topicus, onder invloed van een buitenlandse moedermaatschappij, Deventer achterlaten? Henk Jan Knol, een van de oprichters, benadrukt echter dat Topicus een sterke band met Deventer behoudt en dat de campus een manier is om het bedrijf verder te brengen en tegelijkertijd waarde toe te voegen aan de stad. Er is nog wat weerstand vanuit de buurt, maar de plannen zijn aangepast en het project lijkt steeds dichterbij realisatie te komen. Topicus, met haar roots in Deventer, is klaar voor de volgende fase van groei en ontwikkeling.