In Deventer vinden ingrijpende veranderingen plaats in de verkeersinfrastructuur om de veiligheid te verbeteren en het verkeer soepeler te laten verlopen. De gemeente heeft besloten om een druk kruispunt om te vormen tot een rotonde en een belangrijke weg te transformeren naar een 30 kilometerzone.
De reeds bestaande rotondes in Deventer worden aangepast om te voldoen aan striktere veiligheidsnormen. Hierbij worden duidelijkere voorrangsregels geïmplementeerd en wordt het overzicht vergroot om de interactie tussen automobilisten en fietsers te verbeteren. In de omgeving van de rotondes wordt, indien mogelijk, een apart fietspad aangelegd.
De beslissing om het kruispunt Ceintuurbaan - Laan van Borgele te transformeren naar een rotonde komt voort uit de drukte en onoverzichtelijkheid die tijdens spitsuren optreedt. Hierdoor worden de doorstroom van verkeer en de veiligheid voor weggebruikers verbeterd.
Daarnaast ondergaat de Hoge Hondstraat een metamorfose van een 50 kilometerweg naar een 30 kilometerzone. Deze verlaging van de maximumsnelheid gaat gepaard met aanpassingen aan de infrastructuur, zoals het versmallen van rijbanen voor meer groenvoorzieningen, met oog op biodiversiteit en klimaatadaptatie.
Het doel van deze veranderingen is niet alleen de verbetering van verkeersveiligheid, maar ook het bevorderen van duurzame vervoersmiddelen. Door de invoering van 30 kilometerzones hoopt de gemeente Deventer het gebruik van auto's te verminderen en alternatieven zoals fietsen, openbaar vervoer en wandelen aan te moedigen.